“Üle kõige leian ma lihtsalt oma jalad savi peal. See on mul karjääri jooksul natuke aega võtnud,” märkis Alex de Minaur pärast muljetavaldavat esitust Monte Carlos R16-s, kus ta alistas Daniil Medvedevi vaid 72 minutiga. See oskuste demonstreerimine oli alles algus, kuna De Minaur domineeris Grigor Dimitrovi üle haruldase topeltbageliga, tagades ühe oma seni veenvamaid võite. Coco Gauffi endine treener Brad Gilbert jagas oma mõtteid De Minauri silmapaistvate saavutuste kohta, väljendades siirast imetlust Austraalia mängija võimekuse üle.
Maailma number 10 De Minaur näitas Monte Carlo veerandfinaalis oma strateegilist täpsust ja järeleandmatut energiat, sõites Dimitrovist ilma suurema vastupanuta mööda. Tema tõhus tagantkäe lob teise seti alguses andis märku põhjaliku triumfi algusest. Võites 48 mängitud punktist 63, söövitas De Minaur oma nime ajalukku esimese austraallasena pärast John Alexanderit 1979. aastal, kes pääses sellel mainekal turniiril poolfinaali.
Gilbert kiitis De Minauri sotsiaalmeedias, märkides tema tõhusat võitu ja Dimitrovi energiapuudust, märkides seda kui võimalikku esimest topeltbagelit Dimitrovi profikarjääris.
Matš Dimitrovi vastu ei oodatud kergeks, kuid De Minaur purustas agressiivse algusega kiiresti kõik bulgaarlase lootused. Austraallane, kes oli värskelt võitnud Daniil Medvedevi üle, säilitas oma teravuse ja jõu baasjoonelt, allutades Dimitrovi ühele oma ühepoolsemale kaotusele Court Rainier III-l.
See võit mitte ainult ei viinud De Minauri Masters 1000 saviväljaku turniiri poolfinaali, tähistades esimest austraallast, kes seda tegi pärast Lleyton Hewitti 2007. aastal, vaid tõstis esile ka tema hooaja 20. võitu. Lisaks tähistas see esimest topeltbagelit ATP veerandfinaalis või pärast Roger Federeri võitu Mischa Zverevi üle 2013. aastal.
“See on väljaku avamine” – Alex de Minaur oma saviväljakumängu täiustamisest
Vähem kui 45-minutilise mänguga Dimitrovi vastu saavutas Alex de Minaur ATP Masters 1000 ajaloos midagi enneolematut – topeltbageli veerandfinaalis või hilisemas voorus. Domineerimist ja täpsust demonstreerides paigutas ta 86 protsenti oma rallipallidest servijoonest kaugemale ja edestas Dimitrovi märkimisväärselt. Vaid kaheksa sundimata veaga ei lasknud De Minaur vastasel kunagi rütmi leida. Mõtiskledes oma teekonnale savil, jagas ta, et tema kasvav arusaam sellest, kuidas pinnal tõhusalt mängida, on olnud tema hiljutise edu võti.
Tulevikku vaadates läheb De Minaur Monte Carlos vastamisi maailma 16. numbri Lorenzo Musettiga. Kuna nende omavaheline rekord on viigis 1:1, on oodata väljakutseid pakkuvat matši. Vaatamata Musetti teadaolevale võimekusele saviväljakul, pakuvad De Minauri hiljutised esitused ja strateegiline mäng talle tohutut võimalust finaali pääseda.